140th Anniversary SEIKO

Seiko 140th Anniversary Limited Edition
Scroll

Seiko'nun 140. yıl dönümünü
ve Ginza ile uzun süredir devam eden ilişkisini kutlamak için,
Ginza'nın hem klasik hem de modern yüzlerini yakalayan
sınırlı sayıda üretilecek iki adet model
Prospex ve Presage koleksiyonlarına eklendi.

ÖZELLİKLER

金春色:Komparu

Ginza'yı simgeleyen geleneksel Komparu renginde saniye ibresi

İsmini, bir zamanlar Ginza gece hayatının merkezi olan Komparu Caddesi'nden alan geleneksel Japon rengi Komparu, saniye ibresine rengini vererek bölgenin tarihine saygı duruşunda bulunuyor. Yumuşak yeşil ton bulunduran bu mavi renk, ilk olarak orta Meiji döneminde (1868 - 1912) kullanılmış, orada yaşayan birçok geyşa arasında anında ilgi görerek halk arasında da popüler bir renk haline gelmiştir.

Modern Ginza'yı yansıtan
kadran tasarımı

Her iki model de bölgenin geleneksel Arnavut kaldırımlı sokaklarını yansıtan kadran desenine sahip.

Bu desen günümüzün Ginza bölgesini tanımlayan sıradışı mimarili modern binaların çağdaş hissini uyandıran mavi-gri ton ile birleşiyor.

LINEUP

Prospex sınırlı üretim modeli, bu yılın başlarında tanıtılan 1959 Alpinist saatin modern yorumuna dayanmakta. Kadranın girift deseni, Ginza'nın parke taşlarının dokusunu ve hissini yakalayan, farklı görüş açılarından bakıldığında sürekli değişen izlenimler yaratan iki farklı güneş ışını deseni içeriyor.

SPB259J

[Kalibre 6R35]

3,500 adet sınırlı üretim

Özellikler

Presage modeli, Arnavut kaldırımından ilham alan aynı kadran desenine ve Komparu renkli saniye ibresine sahiptir. Bu saat, 1964 Seiko Crown Chronograph modelinden ilham alarak yakın zamanda satışa sunulan “Style60's” serisinin çizgisini takip etmektedir. Bombeli cam, keskin ibreler ve fasetli indeksler doğrudan Crown Chronograph'tan miras kalmış ve klasik kadran deseniyle mükemmel uyum sağlayan retro bir his yakalanmıştır. Saat 9 yönündeki pencere, kullanıcının eşapman takımını görmesini ve makine hareketinin keyfini çıkarmasını sağlar. Hemen üzerindeki 24 saatlik alt kadran, saati takip etmenin farklı ve kullanışlı bir yolunu sunar.

SSA445J

[Kalibre 4R39]

4,000 adet sınırlı üretim

Özellikler