Error processing SSI file

ANA SAYFA  >  Seiko Dünyası  >  Teknoloji  >  Kinetic  >  Kinetic Perpetual

Kinetic Perpetual

Kinetic Perpetual

Kinetic Perpetual

Kinetic Perpetual, 28 Şubat 2100 yılına kadar doğru tarihi gösteren klasik bir mekanik perpetual takvim ile quartz hassasiyeti, 4 yıllık güç rezervi, ve -enerjisini vücudunuzun hareketinden alan- Kinetic’in avantajlarını birleştiriyor.

Bu kalibre klasik saat yapımcılığı ile modern mikroeletroniğin zaferi. Neredeyse diğer yüksek kaliteli mekanik kronograflardaki parça sayısına eşit olan 232 parçası ve sadece 0.4 mm inceliğindeki dünyanın en küçük ultrasonik motoru ile Kinetik Perpetual, perpetual takvimli saatlere yeni standartlar getiriyor.

Bu 0.4 mm inceliğindeki ultrasonic motor, artık yıllardaki Şubat ayları da dahil olmak üzere tarih ve günü doğru bir şekilde gösteren ve 101 parçadan oluşan perpetual takvime ait çarkların dönebilmesini sağlayan tek güç.

Bu dikkat çekici takvim aynı zamanda çarkların üzerindeki belli işaretleri algılayan ve değerlendirip, artık yıllardaki Şubat ayları da dahil olmak üzere gün, tarih, ay ve yıl bilgilerini düzelten bir foto sensör tarafından da kontrol ediliyor.

Bu kalibre, Seiko’nun eşsiz Kinetic Auto-Relay teknolojisi ile de donatılmıştır. Quartz hassasiyeti ve güvenilirliği sağlayan Kinetic Perpetual, gücünü vücudunuzun hareketinden alır. Auto-Relay sayesinde, tam şarj olduğunda 6 ay boyunca çalışabilecek saat, kullanılmadığında “uyku” moduna girerek 4 yıl boyunca çalışabilir. Saat quartz hassasiyetinde çalışmaya ve takvim doğru gün, ay ve yılı göstermeye devam eder, ancak ibreler durarak enerji tasarrufu sağlar ve tekrar kullanılmaya başlandığında ibreler otomatik olarak hareket ederek doğru zamanı gösterir.


Makine Özellikleri (Kalibre 7D48)

  • Enerjisini vücudunuzun hareketinden alır
  • 2100 yılına kadar ayar gerektirmeyen perpetual takvim
  • 24 saat ibresi
  • Ay ibresi
  • Artık yıl ibresi (7D46 / 7D56)
  • Artık yıl göstergesi (7D48)
  • Güç tasarrufu fonksiyonu
  • “Time relay” sistemi 4 yıla kadar doğru zamanı hafızasında tutar.
Error processing SSI file

Error processing SSI file
Error processing SSI file