ANA SAYFA  >  Seiko Dünyası  >  Teknoloji  >  Kinetic

Kinetic

The power of synergy

Kinetic. A powerhouse of technological innovation

KineticAGS

Kinetic, Mekanik ve Quartz gibi, bir platformdur. Geçtiğimiz 20 yıl boyunca Seiko, bu platformda herbiri tüketicilere eşsiz özellikler sunan birçok Kinetic kalibre yarattı.

Seiko ilk Kinetic prototipini 1986 Basel Fuarı’nda tanıttı. “AGM” geçici ismiyle tanıtılan bu saat, kinetic hareketi elektrik enerjisine dönüştüren ilk saatti. Bu, 20 yıl sonra Kinetic’i, dünyanın her yerinde birçok kullanıcı için, çevre dostu olma, yüksek performanslı ve hayatı kolaylaştırma ile eş anlamlı hale getiren geliştirme sürecinin ilk adımıydı. 1988 yılında piyasaya sunulan ilk saatten (AGS adı altında) günümüze 8 milyon adetten fazla Kinetic saat satıldı (2007 itibariyle).

1998’de “Uyku Modu” ile çalışma süresini 4 yıla uzatan Kinetic Auto Relay teknolojisi tanıtıldı. 1999 yılında Seiko’un en ileri mekanik ve elektronik saat yapım ustalığının birleştiği bir şaheser olan Ultimate Kinetic Chronograph,ve 2003 yılında diğer bir Kinetic Chronograph piyasaya sunuldu. 2005 Baselworld’de Kinetic rahatlığı ve perpetual takvimin uzun ömrünü bir araya getiren ve 2100 yılına kadar doğru tarihi gösteren Kinetic Perpetual ilk kez tüketicilerin karşısına çıktı. 2007’de Seiko’nun duygusal teknolojisi Kinetic Direct Drive tanıtıldı.


 • Kinetic Direct Drive

  Kinetic Direct Drive

  Seiko Kinetic Direct Drive, Seiko’nun duygusal teknolojisinin somut bir halidir.

  Kinetic Direct Drive


 • Kinetic Perpetual

  Kinetic Perpetual

  Kinetic Perpetual, 28 Şubat 2100 yılına kadar doğru tarihi gösteren klasik bir mekanik perpetual takvim ile Kinetic’in avantajlarını birleştiriyor.

  Kinetic Perpetual


 • Kinetic GMT

  Kinetic GMT

  Kinetic ile GMT özelliğinin birleşmesi, seyahat edenlere mükemmel bir saat seçeneği sunuyor.

  Kinetic GMTShare