Error processing SSI file

ANA SAYFA  >  The World of Seiko  >  Teknoloji  >  GPS Solar

GPS Solar

Hassasiyetin standartlarını
yeniden tanımlamak

Daha yüksek standartlarda hassasiyet sunmak yüzyıllardır saat üreticilerinin hedefi olmuştur. Ancak bu alanda gerçek başarı elde eden nadir üretici vardır. Seiko’nun aralıksız devam eden yenilik arayışı sayesinde saat teknolojisine sunduğu yeni olanaklar dünyanın ilk GPS solar saati yeni Seiko Astron’u ortaya koymuştur. Seiko’nun GPS Solar saati sayesinde, hassasiyetin yeni standartları, kullanım kolaylığı ve global elverişlilik elde edilmiştir. Seiko’nun GPS Solar saati, bir jenerasyonda saat yapımcılığında elde edilmiş en önemli gelişmedir.

Bulunduğunuz yerin zaman dilimine göre ayar (zaman dilimini belirler)

Dünya üzerinde sadece belirli ve ufak bir alanda çalışabilen radyo kontrol saatlerin tersine, GPS solar saat yeryüzündeki tüm zaman dilimlerini algılar. İster bir dağın tepesinde olun, ister okyanusta veya bir çölün ortasında, saat bulunduğunuz yerdeki doğru zamanı gösterir.

※• Kalibrenizin zaman dilimi bilgisini kontrol edin.Eğer zaman dilimi değişiklikleri meydana geldiyse, manuel zaman dilimi ayarı gerekebilir.


Otomatik saat ayarı

Saatin kadranı ışığa maruz kaldığında, saat otomatik olarak GPS sinyali algılar. Eğer saat giysinizin altında kalıp yeterli miktarda ışık alamazsa, saat bir önceki manuel saat ayarını veya zaman dilimi ayarını muhafaza eder ve otomatik olarak saat ayarını aynı saatte başlatır.


Özel Seiko anteni sayesinde
yüksek (sinyal) algı performansı

Seiko’nun özel olarak geliştirdiği ve bezel altına yerleştirilen halka şeklindeki anten, pozisyon fark etmeksizin GPS sinyallerini kolaylıkla algılar.


Uçak modu

Uçaktaki elektronik cihazların işlevi ni engellememek için “in-flight” (uçak) modu bulunur. Uçak modunde GPS sinyal alımı gerçekleşmez.


GPS solar saatler


Share