ANA SAYFA  >  Destek  >  SSS  >  Tamir

Tamir, Değişim ve Ayarlama

Saatimi nerede tamir ettirebilirim?

Müşterilerimize saat tamirleri konusunda Seiko Yetkili Servis Merkezi ya da Seiko Yetkili Satış Noktaları ile iletişime geçmelerini öneriyoruz. Saat karmaşık yapıya sahip hassas bir mekanizmadır; bu nedenle tamir için Seiko tarafından yetiştirilmiş işinde uzman, eğitimli ve yetenekli teknisyenler gereklidir. Lütfen Yetkili Seiko Servis Merkezi ile iletişime geçiniz.

Başa Dön

Eski yıllardan kalma saatimi nerede tamir ettirebilirim?

Eğer tamir ettirilecek eskiden kalma saatiniz varsa, lütfen bir Seiko Yetkili Servis Merkeziyle veya bir Seiko satıcısıyla irtibata geçiniz.

Bununla birlikte, eskiden kalma saatlerin onarımı için, stoktaki parçalarda tükenme olabilir ve bazen bir saat, gerekli parçaların olmamasına bağlı olarak tamir edilemeyebilir. Eğer durum böyle olursa, üzülerek saatinizi tamir edilmeden iade etmek zorunda kalacağız. Yine de, saatinizi en iyi çalışır durumda iade etmek için elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.

Başa Dön

Saatimin kayış ayarını nerede yaptırabilirim?

Müşterilerimize saat kayışı ayarı konusunda Seiko satış noktası ile iletişime geçmelerini öneriyoruz. Ayarlama sırasında bulunmuyorsanız, lütfen ayar talebinde bulunduğunuzda, net bilek ölçünüzü bildiriniz.

Başa Dön

Saatimin pilini nerede değiştirebilirim?

Pil sızıntısının yol açtığı zararı önlemek için, pilin en kısa sürede değiştirilmesi önemlidir. Seiko Yetkili Satış Noktası ile iletişime geçerek yalnızca orijinal Seiko pilleri kullanmalarını talep etmenizi öneririz.

Başa Dön

Saat parçalarını nereden temin edebilirim?

Genellikle, saat sahiplerine doğrudan yedek parça sağlamıyoruz. Saat parça(ları) değişimi konusunda Seiko Yetkili Servis Merkezi ya da Seiko Yetkili Satış Noktaları ile iletişime geçmenizi öneririz..

Başa Dön

Saatim çok fazla ileri gidiyorsa/geri kalıyorsa ne yapabilirim?

Saat hassasiyeti, saatte kullanılan mekanizmanın tipine bağlıdır. Uygun hassasiyet standardı için, lütfen kullanım kılavuzunuzdaki bilgilere bakınız. Eğer saatinizin doğruluğu, standart aralığın dışındaysa, saatinizi kontrol ettirmek için bir Seiko Yetkili Servis Merkeziyle veya bir Seiko satıcısıyla irtibata geçmenizi öneririz..

Mekanik saatlerde hassasiyet

Başa Dön

Daha fazla bilgi için, Seiko Yetkili Servis Merkezi ile iletişime geçiniz.

Seiko Yetkili Servis Merkezi