ANA SAYFA  >  Destek  >  SSS  >  Genel Bilgi

Seiko Saateler: Genel Bilgi

Saatim hakkında bilgiye nereden ulaşabilirim?

Lütfen en yakın Seiko Yetkili Servis Merkezi ile iletişime geçiniz.

Seiko Yetkili Servis Merkezi

Instructions are available from Seiko Watch Global Site.

Kullanma Kılavuzları

< Not >
Elinizdeki saatin antika bir saat olup olmadığını öğrenebilmek için, antika saat konusunda uzmanlaşmış veya bu tür hizmeti veren bir kurum ile görüşebilirsiniz. Seiko'nun böyle bir hizmeti bulunmamaktadır.

Başa Dön

"ASTRON" nedir?

"ASTRON" gezegenin neresinde olursanız olun, doğru zamanı gösteren, dünyanın ilk analog GPS solar saatidir. Global GPS uydu ağını kullanarak, GPS sinyallerini alan ve zaman dilimlerini, saati ve takvimi ayarlayabilen bir saat yarattı. Sadece ışık enerjisini kullanarak, dünyadaki tüm zaman dililerini algılayabiliyor.

ASTRON

Kalibre 7X52 için sıkça sorulan sorular.
Kalibre 8X82 için sıkça sorulan sorular.
      

Başa Dön

"Grand Seiko" nedir ?

"Grand Seiko" Seiko’nun iki seçkin saat üretim tesisinde usta zanaatkârlar tarafından, seçkin mekanizmalar ve en yüksek kalitede malzemeler kullanılarak yapılan saatleri sunan lüks bir markadır. Her Grand Seiko saat, şeklinin yalınlığı ve zarafeti sebebiyle, anında tanınabilir. 1960’taki ilk Grand Seiko saatinden, günümüzdeki en son koleksiyona kadar, her Grand Seiko, her zaman kendine özgü olan fonksiyonel güzelliği ve tasarımın sadeliğini paylaşmıştır. Kısaca söylemek gerekirse Grand Seiko, Seiko’nun en iyisidir.

Grand Seiko

Grand Seiko ile ilgili sıkça sorulan sorular

Başa Dön

"Spring Drive" nedir?

"Spring Drive" günde bir saniye hassasiyete sahip eşsiz otomatik saattir. Zemberekle çalıştırılan ve eşapmansız bir regülatöre sahip olan dünyadaki tek saat mekanizmasıdır; mekanik saatin güzelliğiyle elektronik zaman tutmanın hassasiyetini bir araya getiren bir saattir.

Spring Drive

Başa Dön

"Kinetic" nedir?

“Kinetic” en son ve teknik açıdan en ileri saatlerimizi ifade etmektedir; bunlar standart pil içermeyen, doğal bilek hareketleri ile çalışan elektrik jeneratörlerine sahiplerdir.

Kinetic

Başa Dön

Farklı su geçirmezlik seviyeleri ne anlama gelmektedir?

Seiko saatlerine ilişkin su dayanıklılığının farklı seviyelerini gösteren ve genel kullanımda sağladıkları korumaya ilişkin tabloyu görmek için aşağıya tıklayınız.

Su Geçirmezlik

Başa Dön

Seiko saatlerde kullanılan “LumiBrite” nedir?

Lumi Brite standart parlak boyalardan daha parlak nitelikli ve daha dayanıklı ve radyoaktif materyal içermeyen -hem insanlar hem de çevre için onu güvenilir kılan bir özellik- yeni parlak bir materyaldir.

Lumi Brite

Başa Dön

Mekanik saatlerin hassasiyeti nedir?

Zemberekle çalışan bir mekanik saat, kullanılmakta olduğu ortamdan veya koşullardan kolaylıkla etkilenir. Bu da mekanik saatlerin hassasiyetini etkiler.

Bir mekanik saatin hassasiyeti, çeşitli kullanım koşullarından etkilendiği için, her gün bu nedenle değişkenlik gösterir. Zembereğin kurulma miktarı, kolunuzun hareketleri, sıcaklık ve saatin konumu gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

Mekanik saatlerde hassasiyet

Başa Dön