ANA SAYFA  >  Haberler  >  Credor Spring Drive Eichi’nin 10. yıl dönümü pembe altınla kutlanıyor.

Haberler

22 Mart 2018 [ Basın Bülteni ]RLS1803-06

Credor Spring Drive Eichi’nin 10. yıl dönümü pembe altınla kutlanıyor.

2008 yılında üretilen orijinal Eichi ve 2014 yılında üretilen varisi Eichi II, sade tasarımları, makinelerinin üstün tasarımı, yenilikçi tork döngüsü sistemleri ve en önemlisi elle boyanmış saf beyaz porselen kadranlarıyla dünya genelinde yüksek beğeni topladı.

Bugün, Eichi'nin üretilmesinden on yıl sonra, Eichi II'nin yeni versiyonu tüm bu özellikleri yeni 18 ayar pembe altın modelde bir araya getiriyor. Ağustos ayında seçili Seiko butiklerinde ve perakende ortaklarında satışa sunulacak.

Soğuk dövme altın kasa ve Zaratsu cilalama

Pembe altın kasa, yalnızca soğuk dövme işlemi ve titiz bir şekilde gerçekleştirilen cilalama sürecinin bir araya getirilmesiyle elde edilen hassasiyete ve güzelliğe sahip. Altının soğuk dövme işlemine tabi tutulmasıyla elde edilen daha yüksek yoğunluk sayesinde tüm yüzeyler göz kamaştırıcı bir şekilde parlıyor ve çizilmeye karşı daha dayanıklı oluyor. Zarif kavislere sahip yüzeyler, her yüzeyin keskin hatlara sahip olmasını ve kesinlikle kırılmamasını sağlayan mükemmel yeteneği gerektiren bir görev olan Zaratsu cilalama tekniğiyle cilalandı.

Eichi II, el yapımı bir başyapıt

Eichi, Japonca'da bilgelik anlamına gelir. Bu isim, geleneksel Japon saatçiliği ile en yüksek ve en gelişmiş Spring Drive teknolojisinin bir araya gelmesini yansıtıyor. Bileşenlerin tasarımından elle boyanmış kadrana, Eichi II Japonya'nın merkezinde bulunan Shiojiri'deki Micro Artist Studio'daki seçkin saat üreticileri tarafından yapıldı. 2000 yılında kurulan bu stüdyo, Credor Spring Drive Sonnerie (2006), Credor Spring Drive Minute Repeater (2011), 2014 yılında Credor Spring Drive Eichi II ve Grand Seiko Spring Drive 8 Day Power Reserve (2016) gibi başyapıtlarla dünya genelinde itibar kazandı.


İndeksler ve Credor yazısı,
porselen kadrana kömür grisi renginde elle boyanarak işlendi.

Spring Drive ve Tork Sistemi

Eichi II yalnızca bir saat zanaatkarlığı başyapıtı değil, ayrıca üstün bir performans sağlıyor. Gücünü zemberekten alan saatlerin arasında benzersiz olan Spring Drive, günde bir saniye hassasiyet oranı sağlıyor. Tork Döngüsü Sistemi, Spring Drive makinenin yüksek torkunun avantajlarını en üst düzeye çıkaran özel bir mekanizma. Zemberek tam kurulduktan sonra tork çıkışı en üst düzeyde olur ve saatin hassasiyetini korumak için mevcut gücün yaklaşık %30'una gerek yoktur, dolayısıyla normal bir mekanizmada bu güç boşa harcanır. Ama patentli Tork Döngüsü Sistemi bu enerjiyi zembereği yeniden kurmak için kullanarak güç rezervini %25 artırır ve 60 saat gibi önemli bir düzeye ulaştırır.

Credor Spring Drive Eichi II 18 ayar pembe altın: GBLT998

Kalibre 7R14
Çalışma sistemi: Tork döngüsü sistemli manuel kurma
Güç rezervi: 60 saat
Hassasiyet: Günde +/- 1 saniye saniye (ayda +/- 15 saniye)
Güç rezervi göstergesi
Taş sayısı: 41
Özellikler
18 ayar pembe altın kasa ve toka, beyaz porselen kadran
Yüksek netliğe sahip çift kıvrımlı safir cam
Şeffaf arka kapak
Su geçirmezlik: 3 bar
Manyetik direnç: 4,800 A/m
Kasa çapı: 39 mm, Yükseklik: 10.3 mm
Düğmeyle açılan üç kilitli tokalı timsah derisi kayış


Paylaş

Geri