ANA SAYFA  >  Haberler  >  Fabien Cousteau, Seiko Prospex'in yeni iş ortağı

Haberler

22 Mart 2018 [ Basın Bülteni ]RLS1803-02

Fabien Cousteau, Seiko Prospex'in yeni iş ortağı


Kendisini dünyadaki tüm okyanusların sağlığını geliştirmeye adayan Fabien Cousteau

Seiko, ünlü okyanus kâşifi ve denizleri koruma gönüllüsü Fabien Cousteau ile olan yeni iş ortaklığını duyurmaktan gurur duyuyor. Ünlü dedesi Jacques-Yves Cousteau gibi Fabien de hayatını okyanusları keşfetmeye ve okyanus sağlığını geliştirmeye adamış. Seiko, Fabien’in okyanusları insan faaliyetleri ve iklim değişikliklerinden korumak için gösterdiği bitmek tükenmek bilmeyen çabasına hayranlık duyuyor.

Seiko, Prospex dalış saati koleksiyonuna odaklanan geleneksel ve on-line medya girişimlerinde Fabien'le birlikte çalışmayı dört gözle bekliyor. Hatta Seiko, Fabien'in okyanus sağlığına doğrudan ve olumlu katkılar yapmak için kurduğu Fabien Cousteau Okyanusu Öğrenme Merkezi'ndeki çalışmalara katkıda bulunacak.

Bu ortak girişimin merkezinde, Fabien'in etkinliklerinin, maceralarının ve keşiflerinin yer aldığı yeni ve özgün Seiko Prospex Instagram hesabı var. Ayrıca Seiko, dünyanın her yerindeki dalgıçları, çevrecileri ve deniz uzmanlarını, hikayelerini, tecrübelerini ve geleceğe dair fikirlerini paylaşmaya davet ediyor. Amaç, bu hesabın tüm dünyadaki okyanus severler için değerli bir kaynak olması.

Fabien yaptığı her işte, tüm dünyadaki insanların, deniz ve okyanus sağlığı hakkında daha fazla bilgi edinmesini amaçlıyor. ‘Mission 31’ gibi (aşağıda görebilirsiniz) geçmiş projelerde Fabien hepimizi deniz dünyasına yeni bir açıdan bakmaya davet ediyor ve Seiko, Fabien'in bugün ve gelecekteki maceralarının bir parçası olmaktan gurur duyuyor. Seiko Prospex ve Fabien Cousteau. Heyecan verici potansiyele sahip bir ortaklık.

Seiko Prospex resmi Instagram hesabı: www.instagram.com/seiko_prospex/
Seiko Prospex resmi web sitesi: www.seikowatches.com/global-en/products/prospex/


Prospex dalış saati koleksiyonunu içeren uluslararası medya kampanyası.
Görseldeki saat, Solar Diver's 200 m, SNE498.

Fabien Cousteau

Jacques-Yves Cousteau'nun ilk torunu olan Fabien gençlik yıllarını ünlü dedesinin gemileri olan Calypso ve Alcyone'da geçirdi. Dördüncü yaş gününde scuba diving yapmayı öğrendi ve ailesinin okyanuslara olan tutkusunun varisi oldu. Fabien, okyanuslar ve okyanusları degradasyondan koruma ihtiyaçları hakkında gerçekleştirdiği yazarlık, konuşmacılık ve yayıncılık deneyimleriyle özel bir geçmişe sahip. Belki de Fabien’i en çok öne çıkaran şey köpek balıkları hakkındaki çalışmasıdır. Fabien 2000 yılından 2002 yılına dek National Geographic için Explorer at Large'da görev aldı ve halkın köpek balıkları hakkındaki algısını değiştirmeyi amaçlayan "Attack of the Mystery Shark" isimli özel bir TV programına katıldı. 2003-2006 arasında köpek balıkları hakkında olan ve ABD'de CBS kanalında yayınlanan "Mind of a Demon" adlı belgeseli çekti. Sonraki dört senede (2006-2010) Fabien, babası Jean-Michel Cousteau'yla birlikte PBS için "Ocean Adventures" adlı programa katkıda bulundu. Haziran 2014'te, Fabien ve ekibi, dünyadaki tek su altı laboratuvarı olan ve Florida sahili açıklarında bulunan Aquarius'ta dünyanın en uzun bilimsel araştırması olan Mission 31'e katıldı. Bugün Fabien, özellikle dünyanın her yerindeki yerel topluluklar ve çocuklarla çalışarak yerel su ekosistemlerini iyileştirmeye odaklanan pek çok deniz kurum, kuruluş ve gönüllüleriyle çalışıyor. Okyanusların sağlığına doğrudan ve olumlu katkılar yapmak için 2016 yılında Fabien Cousteau Okyanusu Öğrenme Merkezi'ni kurdu.


SNE498

Kalibre V157
Işık enerjisiyle çalışıyor
Hassasiyet: Ayda +/- 15 saniye (between 5°C and 35°C)
Özellikler
Siyah sert kaplamalı paslanmaz çelik ve altın rengi kaplamalı
Vidalı arka kapak. Kilitli tepe
Kasa çapı: 46.7 mm, Kasa yüksekliği: 12.4 mm
Su geçirmezlik: 200 m diver’s
Manyetik direnç: 4,800 A/m
Silikon kayış

Paylaş

Geri