ANA SAYFA  >  Yenilikler  >  A new Grand Tavus kuşunun güzelliğinden ilham alan yeni Grand Seiko Hi-beat 36000 GMT nesli.

Yenilikler

13 Ekim 2017 [ Basın Bülteni ] RLS1710-01

Tavus kuşunun güzelliğinden ilham alan yeni Grand Seiko Hi-beat 36000 GMT nesli.

A new limited edition for the discerning world traveler
Dünyayı gezen başarılı insanlar için limitli üretim.

Tavus kuşu tarih boyunca pek çok fikre ve mite ilham kaynağı olmuştur. Antik çağlarda yaşayan insanlar tavus kuşunun ölümsüzlüğü temsil ettiğine inanırdı, bazı kültürler de bu güzel kuşta yenilenmenin ve her şeyi görme yeteneğinin olduğunu düşünürdü. Tavus kuşu dünyanın her yerinde tavus kuşu insanoğlunun ilgisini çekmeye ve onu büyülemeye devam ediyor. Tavus kuşunun tüyleri bir kez görüldüğünde bir daha asla unutulmuyor ve güzelliği evrensel olarak kabul ediliyor.

Son Grand Seiko Hi-beat 36000’in kadranı bu güzelliği yakalıyor. Koyu yeşil rengi ve damgalı dekoruyla kadran ilk bakışta göze çarpıyor ve buna rağmen ince bir duruşu var. Kasa ve makine, 2014 yılında Grand Prix de Genève’de “Petite Aiguille” ödülünü kazanan ünlü saatin kasa ve makinesiyle aynı. Hi-beat GMT makine 9S86, tüm Grand Seiko mekanik saatlerin zanaatkârlar tarafından elle üretilip monte edildiği Shizuku-Ishi Watch Studio’da monte monte ediliyor. Hem performansı hem de görünüşüyle Seiko’nun mekanik saatçiliğinin en iyi örneği niteliğinde. Bu kalibre günde +5 ile -3 saniye arası yüksek hassasiyete ve 55 saat güç rezervine sahip. Diğer ibreler sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ederken akrep bunlardan bağımsız bir şekilde ayarlanabildiğinden GMT ibresi çift zaman göstergesi olarak kullanılabilir. Bu, uluslararası seyahate çıkanlar için kusursuz bir saat.

Kasa, 1967’de yapılmış, büyük beğeni görmüş ve Grand Seiko tarzını belirlemiş 44GS tasarımının modern bir yorumu. Her Grand Seiko saat gibi üst düzey cilalı, bükülmez yüzeyler, yüksek okunabilirlik için jilet biçimli kenar kısımlara sahip ibreler ve bileğe rahat oturma özelliği sunuyor.


Üstün beceri ve zanaatkârlık gerektiren Zaratsu cilalama tekniğiyle
yüzeylerin bükülmez olması sağlanıyor.

Grand Seiko Hi-Beat 36000 Limited Edition: SBGJ227

Kalibre 9S86
Çalışma sistemi: Otomatik
Titreşim: Saatte 36,000 titreşim (saniyede 10 kez titreşim)
Hassasiyet: Günde +5 / -3 saniye (hareketsiz olduğunda)
Güç rezervi: 55 saat
GMT ibresi
Taş sayısı: 37
Özellikler
Stainless steel case and bracelet with three-fold clasp with push button release
High definition dual-curved sapphire crystal with anti-reflective coating
Vidalı şeffaf arka kapak
Su geçirmezlik: 10 bar. Manyetik direnç: 4,800 A/m
Kasa çapı: 40.0mm, Kasa Yüksekliği: 14.4mm
700 adel limitli üretim

Paylaş

Geri