ANA SAYFA  >  Yenilikler  >  Yeni Grand Seiko Spring Drive 8 day power reserve modeli, gökyüzünün gece vakti oluşturduğu görüntüden ilham aldı.

Yenilikler

21 Haziran 2017 [ Basın Bülteni ] RLS1706-01

Yeni Grand Seiko Spring Drive 8 day power reserve modeli, gökyüzünün gece vakti oluşturduğu görüntüden ilham aldı.

SBGD202
SBGD202

Baselworld 2016 yeni Grand Seiko Spring Drive 8 day power reserve modelinin görücüye çıkmasına tanıklık etti. Bu model Seiko’nun Japonya’nın merkezinde bulunan Shiojiri’deki tesisindeki Micro Artist Studio’nun eseriydi. Burası aynı zamanda Spring Drive Minute Repeater, Sonnerie ve Eichi watches for Credor’ın doğduğu yerdi. Bugün, bu Grand Seiko başyapıtının yeni bir modelinin sahneye çıkışı anons edildi. Spring Drive kalibre hâlâ aynı ama saat Micro Artist Studio’nun etrafındaki dağlarda gece olduğunda gökyüzünde oluşan görüntüden ilham alarak Japonya’nın güzelliğinin bambaşka bir boyutunu sunuyor. 18 ayar pembe altın kasa, içinde yıldızların tıpkı bulutsuz bir gecede Japonya’nın merkezinde olduğu gibi ışıldadığı siyah bir kadranı çevreliyor ve kadrana ekstra derinlik ve zenginlik katıyor.

Kaplamayı ve boyayı bir araya getiren özel bir süreç sayesinde kadran başlı başına büyüleyici bir etkiye sahip. Üzerine yıldız tozu serpilmiş gibi görünen kadran ilk bakışta gizemli ama koyu siyah arka plan, onun içinden parlayan yıldızların ışıltısı ve ibrelerin ve indekslerin beş fasetli profili sayesinde kusursuz bir şekilde okunabiliyor. İbrelerin ve indekslerin jilet gibi keskin finisajı, tıpkı platin model için geliştirilen yeni Zaratsu tekniğimizle yapılan özel ayna finisajı gibi bu modelin Grand Seiko’nun eşsiz imzasını atıyor.

Kasanın arka kısmının safir cam olması tek parça olan köprünün, taşların ve güç rezervi göstergesinin görülmesini sağlıyor. Tek parça halindeki köprü çark sistemindeki her çarkın hassas bir şekilde konumlanmasını sağlıyor ve tulumbalardan gelen güç aktarılırken verimi en üst düzeye çıkarıyor. Sertliği ve derinliği de çarpma ya da darbe durumunda oluşacak biçim bozukluklarını minimuma indiriyor. Yakından bakıldığında köprünün şeklinden Fuji Dağı’nın dış hatları beliriyor ve kusursuzca cilalanmış taşlar ve sertleştirilmiş mavi vidalar Stüdyo’nun eteklerindeki Suwa şehrinin ışıklarını andırıyor. Gecenin güzelliği hem kadrandan hem de kasanın arka kısmından yansıyor. Bu mükemmel saat Eylül ayında mevcut olacak.

Spring Drive 8 Day Power Reserve: SBGD202

9R01 Kalibre
Çalışma sistemi: Elle kurmalı
Güç rezervi: 8 gün (192 saat)
Hassasiyet: Günde ±0.5 saniye (ayda ±10 saniye)
Güç rezervi göstergesi
Independent hour hand adjustment
Taş sayısı: 56 taş
Parça sayısı: 307
Kasa çapı: 37.0mm, Kasa yüksekliği: 7.1mm
Özellikler:
18 ayar pembe altın kasa
Kutu formunda safir cam, iç yüzeyde yansıma önleyici kaplama
Vidalı şeffaf arka kapak
Su geçirmezlik: 10 bar
Manyetik direnç: 4,800 A/m
Kasa çapı: 43.0mm, Kasa yüksekliği: 13.2mm
18 ayar pembe altın tokalı timsah derisi kayış
Düğmeyle açılan üç kilitli toka

Paylaş

Geri