ANA SAYFA  >  Yenilikler  >  Seiko GPS Solar teknolojisini Giugiaro Design’ın yaratıcılığıyla birleştiren yeni Astron GPS Solar model

Yenilikler

4 Nisan 2017 [ Basın Bülteni ] RLS1704-01

Seiko GPS Solar teknolojisini Giugiaro Design’ın yaratıcılığıyla birleştiren yeni Astron GPS Solar model

SSE121. The new Seiko Astron Giugiaro Design Limited Edition
SSE121.Seiko Astron Giugiaro Design Limited Edition

Seiko Watch Corporation, Giugiaro Design işbirliği ile tasarlanan yeni Seiko Astron GPS Solar’ı sunuyor. 8X82 kronograf kalibre ile Seiko'nun GPS Solar teknolojisindeki olağanüstü performansını buluşturan model, dünya çapında büyük beğeni toplayan Giugiaro tasarımıyla birleşiyor. Tıpkı 1983’te Seiko’nun o zaman teknolojide geldiği son nokta olan quartz kronograf kalibreyle tasarladığı orijinal Giugiaro modelinde olduğu gibi. 3000 adet sınırlı sayıda üretilen yeni model, Temmuz ayından itibaren seçkin saat mağazalarında satışa sunulacak

Astron 8X82 kalibre, 6 saate kadar ölçüm yapabilen kronograf ve yüz bin yılda bir saniye hassasiyet özelliği sunuyor. Buna ek olarak tüm Astron kalibrelerde olduğu gibi, dünyanın herhangi bir yerinde, bir düğmeye basarak bulunduğunuz yerin (*) saatine kendini ayarlar ve ihtiyacı olan tüm enerjiyi sadece ışıktan alır. Kasa ve bilezik, çizilmeye karşı dayanıklı ve uzun süre kullanım sağlayan süper sert siyah kaplama titanyumdan yapılmış. Parlama yapmayan özel safir cam sayesinde daha okunabilir ve daha dayanıklı.

1 Bölge veya zaman dilimi değişikliği olması halinde manuel saat dilimi ayarlaması gerekebilir.

Bir efsane yeniden doğuyor.

Bu yeni Astron GPS Solar saatin tasarımında, dünyanın ilk analog quartz kronograf kalibresine sahip efsanevi modelden ilham alınmış. 1983 yılında Seiko ve Giugiaro Design işbirliği ile üretilen efsanevi model, motor sporcuları için özel tasarlanmıştı. Dünya çapında büyük başarı elde eden Giugiaro modeli, günümüzde halen, motor spor severleri ve saat koleksiyoncuları tarafından saygı görmekte ve aranmaktadır.

The world's first quartz chronograph, 1983
Dünyanın ilk quartz kronograf saati, 1983

Seiko ve Giugiaro Design'ın dinamizmi ve geleneği

Yeni Astron modeli, Seiko’nun ve Giugiaro’nun paylaşmaktan gurur duydukları dinamizm ve geleneği bir araya getiriyor. 1983’deki orijinal modelin güçlü, sportif görünümü, yeni tasarımın her ayrıntısında farkediliyor. Siyah, kırmızı ve yeşil renk kombinasyonu Giugiaro’yu temsil ederken, arka kapakta seri numarasını çevreleyen tekerlek şeklinde motif yer alıyor.

Kalibre 8X82
GPS kontrollü saat ve zaman dilimi ayarı
1/5 saniye aralıklarla 6 saate kadar ölçüm yapabilen kronograf
2100 yılına kadar ayar gerektirmeyen takvim, Sinyal alımı göstergesi
Dünya saati fonksiyonu (40 Zaman Dilimi), Gün ışığı tasarruf fonksiyonu, Güç tasarrufu fonksiyonu
Hassasiyet: Ayda +/- 15 saniye hassasiyet (sinyal almaksızın ve 5℃ ile 35℃ arasında)

Titanyum: SSE121

Siyah iyon kaplama titanyum kasa
Seramik bezel
Yansıma yapmayan safir cam
Su geçirmezlik: 10 bar (100 m)
Manyetik direnç:4.800 A/m
Kasa çapı: 46.3mm, kasa inceliği: 13.3mm
Kilitli tokalı, siyah iyon kaplama titanyum bilezik
3,000 adet sınırlı sayıda üretim

Paylaş

Geri