ANA SAYFA  >  Yenilikler  >  Siyah Seramik Koleksiyonu Titanyum ve seramiğin kusursuz uyumu.

Yenilikler

23 Mart 2017 [ Basın Bülteni ]RLS1703-03

Siyah Seramik Koleksiyonu Titanyum ve seramiğin kusursuz uyumu.


Spring Drive Chronograph GMT. SBGC223

2016’da Grand Seiko, yüksek yoğunluklu titanyum ve zirkon seramiğin mükemmel kombinasyonuyla timsah derisi kayışı bir araya getirerek ürettiği dört Spring Drive saatten oluşan limitli koleksiyonu sunarak spor dünyasına girdi. Bu koleksiyon büyük beğeni topladı. 2017’de Grand Seiko faaliyet alanını genişletecek ve markanın spor alanındaki çeşitliliğini artıracak. . Her biri aynı spor tasarım ve yeni hibrit titanyum-seramik bileziğe sahip üç yeni model ekleniyor. Yeni koleksiyonda, saat on bir pozisyonunun altında bulunan Grand Seiko logosuyla daha güçlü bir kadran tasarımı mevcut. Bu yeni koleksiyon Haziran 2017’den itibaren tüm dünyada mevcut olacak.

Eskimeyen güzelliğe sahip bir spor saat

Grand Seiko’nun temel özellikleri, hassasiyet, okunabilirlik, konfor ve uzun ömür hiçbir yerde bu yeni modellerde olduğu kadar gözle görülür bir biçimde ifade edilemiyor. Spring Drive Chronograph günde bir saniye ya da limitli üretim modelde ayda on saniye hassasiyetle dünyanın en hassas lüks kronografı olabilir Elmas kesim ibreler ve indeksler, geniş GMT ve yelkovan ve ibrelerdeki Lumibrite sayesinde kadranı okumak son derece kolay. Hafif hibrit titanyum-seramik kasa ve bilezik sayesinde saati takmak da çok keyifli. Zirkon seramik kısımlar1 titanyum seviyesinin biraz üzerinde kalacak şekilde tasarlandığı için bilezik çizilmeye karşı dayanıklı ve ilk günkü görünüşünü tıpkı kasanın kendini koruduğu gibi koruyor. Seramiği cilalamanın teknik zorluklarına rağmen bileziğin merkezindeki seramik kısımlar ayna finisaj olacak şekilde cilalandı ve her bileşen Grand Seiko’ya özgü keskin dış hatlara sahip olacak şekilde tasarlandı.

1Zirkon seramik diğer tüm seramik türlerinden daha güçlü ve daha sert ve Vickers ölçeğiyle değerlendirildiğinde paslanmaz çelikten yedi kat daha sert.

Spring Drive Chronograph GMT’nin onuncu yıl dönümünün şerefine limitli üretim.


Limitli üretim model üstün hassasiyete sahip. SBGC219

Koleksiyon üç modelden oluşuyor, Spring Drive Chronograph GMT kalibrenin onuncu yılını temsil etmesi için tasarlanan limitli üretim model bu koleksiyonun yıldızı. Hem fonksiyonu hem de tasarımı farklı. Bezelinde bir takimetre var ve yukarıda belirtildiği gibi kalibre, yani 9R96 üstün hassasiyet için özel olarak ayarlandı. Grand Seiko mavisi ilk kez ibrelerin ve indekslerin pembe altın rengiyle bir araya geliyor ve rotor ağırlığında üstün hassasiyeti temsil eden 18 ayar pembe altından yapılan Grand Seiko lion bulunuyor. 18 ayar pembe altın Grand Seiko logosu da tokayı süslüyor.


SBGC219


SBGC221


SBGC223

Grand Seiko Siyah Seramik Koleksiyon: SBGC219, 221, 223

Spring Drive Chronograph GMT 9R96 (SBGC219), 9R86 (SBGC221, 223)
Çalışma Sistemi: Otomatik
Güç rezervi: 72 saat
Hassasiyet: 9R96 Günde ±0.5 saniye (ayda ±10 saniye)
                     9R86 Güde ±1 saniye (ayda ±15 saniye)
GMT ibresi
12 saate kadar ölçüm yapabilen kronograf
Taş sayısı: 50
Özellikler
Yüksek yoğunluklu titanyum ve seramik kasa
Yüksek netliğe sahip çift kıvrımlı safir cam, iç yüzeyde yansıma önleyici kaplama
Vidalı şeffaf arka kapak, Kilitli tepe
Su geçirmezlik: 10 bar
Manyetik direnç: 4,800 A/m
Kasa çapı: 46.4mm, Kasa yüksekliği: 16.2mm
Düğmeyle açılan üç kilitli tokalı, yüksek yoğunluklu titanyum ve seramik bilezik

Paylaş

Geri