Astron GPS SolarKintaro Hattori160th AnniversaryLimited Edition

Photo of Kintaro Hattori

“Diğerlerinden bir adım önde.” Kintaro Hattori’nin doğumunun 160.Yılı, özel bir Astron GPS Solar saat ile kutlanıyor.

Bugün Seiko, Kintaro'nun Seiko'nun her zaman “Diğerlerinden bir adım önde” olması gerektiği vizyonunu yansıtan özel bir Astron GPS Solar saat ile kurucusunun hayatını, kariyerini ve başarılarını gururla kutluyor.

Kintaro Hattori 1860 – 1934- İşadamı, vizyoner, saat endüstrisinin öncüsü ve hayırsever. –

Seiko'nun kurucusu Kintaro Hattori, 1860 yılında Tokyo’da doğduğunda, Japonya, iki yüzyılı aşkın süredir gönüllü olarak gerçekleştirdiği izolasyonun ardından büyük sosyal ve endüstriyel değişimler geçiriyordu. Tam bir fırsat zamanıydı ve bunun önemini Kintaro'dan daha fazla anlayan kimse olmadı. Henüz 17 yaşındayken evinde kendi saat onarım işini kurdu ve sadece dört yıl sonra saat ithalatı, satışı ve tamiri yapan şirketini kurdu. Bu yeni “start-up (girişim)” onun liderliğinde büyüyerek , Japonya'nın önde gelen saat yapımcısı oldu. Kısa süre sonra Japonya'da “Doğunın Saat Kralı” olarak tanındı.

Photo of Kintaro at age of about 30Kintaro 30 yaşlarında

1860
Kintaro Ginza, Tokyo’da doğdu.
1881
K. Hattori şirketini kurdu ve Ginza, Tokyo’da saat satış ve tamiri yapan mağazayı açtı . (yaş 21).
1892
Seikosha Fabrikasını kurdu. (yaş 31).
1895
Kintaro, Ginza’da mağaza açtı ve ilk cep saati Timekeeper’I üretti. 
1905
Japonya’nın en büyük kol ve duvar saati satıcısı oldu, Shangai ve Hong Kong’da şubeler açtı.
1913
The “Laurel”, Japonya’nın ilk kol saati üretildi.
1923
Seikosha fabrikası ve K. Hattori & Co Ltd. ofisi, Büyük Kanto depreminden sonra yandı. Kintaro bunları tekrar inşa etti ve tamir amaçlı gelip yanan yaklaşık 1500 adet kol ve duvar saatini ücretsiz değiştirerek halkın güvenini kazandı.
1924
SEIKO markalı ilk kol saati üretildi.
1930
Burs ve yardım içerikli Hattori Hokokai Foundation’ı kurdu. Bu kurum günümüzde halen aktiftir.
1934
Kintaro 73 yaşında öldü.

Seiko Astron. GPS Solar technolojisinde dünya lideri.

2012 yılında, dünyanın ilk GPS Solar saati ile Seiko, yüksek teknoloji saat yapımcılığındaki liderliğini gösterdi. Tek bir butona basarak GPS ağına bağlanan Astron, dünyanın her yerinde yerel zamanı ayarlıyor ve ihtiyaç duyduğu tüm enerjiyi yalnızca ışıktan alarak pil değişimine asla ihtiyaç duymuyor. Dünyanın neresinde olursanız olun, bileğinizde atom saati hassasiyeti ile yerel saati sunuyor. Bugün, sekiz yıl sonra, en yeni nesil Astron GPS Solar teknolojisi, yeni Kintaro Hattori 160. Yıl dönümü özel saatine güç veriyor. Bu saat, Kintaro'nun felsefesini örnekliyor ve Seiko'nun, 1969'daki dünyanın ilk quartz saati dahil, uzun horolojik yenilikler listesine yerleşirken, saat yapımcılığı teknolojisinin ön saflarında konumluyor.

Not: Bölge / zaman dilimi / DST (Yaz saati) değişikliğ olması halinde manuel zaman dilimi ayarlaması gerekebilir.

Astron 5X kalibre için tıklayınız

Özellikler

Photo of A design that speaks of Seiko’s heritage

Seiko'nun tarihini yansıtan tasarım

Derin siyah tonları, altın tonlu detayları ve parlak bezeli ile saat, bilekte, mirasına yakışan bir duruşa sahip.
Saatin kasası ve bileziği, çizilmeye dayanıklı sert kaplamalı titanyum.

Photo of Zirconia ceramic bezel

Zirkon seramik bezel

Zirkon sermikten üretilen bezelde, Kintaro’nun doğumundan bu yana geçen her on yıl için bir tane olmak üzere on altı faset bulunuyor.

Photo of A case back that tells the Kintaro story

Kintar'nun hikayesini anlatan arka kapak

Kasa arkasında Kintaro'nun adı ve mirasına dair üç hatırlatma bulunuyor; 1900 yılında tescil ettirdiği "S" markası, “Diğerlerinden bir adım önde” sloganı ve ilk olarak 1924 yılında kullanılan Seiko markası.
The words “Limited Edition” and the individual watch’s serial number (0001/2500-2500/2500) are inscribed on the case back.

Not: Arka kapak yönü fotoğraftakinden farklı olabilir.

Photo of A supplementary crocodile strap

İlave krokodil kayış

Saat, kolayca değiştirilebilir ilave krokodil kayış ile özel saat kutusunda satışa sunulur.

Photo of The ‘S’ mark; Kintaro’s first trademark.

‘S’ işareti; Kintaro’nun ilk marka logosu.

1900 yılından itibaren Kintaro ürünlerinde "S" işaretini marka logosu olarak kullandı. Şirketi,K. Hattori & Co.'nun tescilli markası olarak kayıtlıydı.

Photo of A special presentation box Photo of A special presentation box Photo of A special presentation box Photo of A special presentation box

Özel saat kutusu

Saatin kutusu, hatıra niteliğinde "S" işaretli yaka rozeti ve Kintaro'nun 4.kuşak torunu ve şirketin şu anki Başkan ve CEO'su Shinji Hattori'nin mesajını taşıyan bir kart içerir.

Astron Teknolojisi

GPS Solar 5X53 Kalibreli Dual-Time, dünyanın her yerinde hassasiyetini * korumak için günde iki defaya kadar GPS ağına bağlanır. Otomatik olarak Yaz Saati** ayarlanır ve kullanıcı zaman dilimini değiştirdiğinde, sadece bir düğmeye basar ve akrep, yelkovan ve saniyeyi birbirinden bağımsız hareket ettiren sistem sayesinde ibreler hızla hareket ederek yerel saati gösterir. Ek olarak, kullanıcı ana saat göstergesi ile alt kadran göstergesi arasında anında yer değişikliği yapabilir. Novak ve tüm uluslararası gezginler için mükemmel bir saat. Seyahat etmek stresli olabilir; Astron bunu biraz daha kolaylaştırır.

  • * Kadran sensörü gün ışığını algıladığında, saat GPS uydu ağına bağlanır ve otomatik olarak doğru saate ayarlanır. Saatin gün ışığını algılamadığı durumlarda, son başarılı manuel bağlantısını hatırlar ve otomatik olarak GPS sinyalini tekrar almaya çalışır.
  • ** Zaman dilimi ayarı başarılı olursa, saat çalıştığı her yerde yerel Yaz Saati uygulamasını gösterecektir. (Bu, manuel zaman dilimi ayarı yapıldığında geçerli değildir)

Daha fazla

Photo of SBXC073

Astron GPS Solar
Kintaro Hattori 160th Anniversary
Limited Edition

SSH073

[ Kalibre 5X53 ]

2500 adet limitli üretim
Kintaro’nun doğduğu Ekim ayında seçkin Seiko mağazalarında satışa sunulacaktır.

ÖZELLİKLER

PAGE TOP